Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Přednáška o problematice zdravotního postižení a sociálních službách

Přednáška o problematice zdravotního postižení a sociálních službáchDatum konání:
11.5.2023

Dne 4.5.2023 a 11.5.2023 se ve Střední škole gastronomické a technické Žamberk uskutečnily přednášky na téma „Problematika osob se zdravotním postižením a sociální služby“. Tyto přednášky připravili paní učitelka Mgr. Jitka Tomešová a Mgr. Jiří Švanda, vedoucí komunitních služeb Domova pod hradem Žampach.

V rámci přednášky o problematice zdravotního postižení byli žáci seznámeni s typologií zdravotního postižení a se zásadami komunikace s osobami se zdravotním postižením. V rámci této části shlédli žáci dokumentární film Tomáš o tom, jak vidí a vnímá svět člověk s těžkým zdravotním postižením. Poté si žáci v rámci praktického cvičení vyzkoušeli roli osoby se zrakovým postižením a s doprovodem a šátkem na očích se prošli po chodbách školy.  

Druhá část přednášky se zaměřovala na seznámení se sociálními službami. V úvodu byl vysvětlen pojem sociální služba, nepříznivá sociální situace a vyjmenovány jednotlivé typy sociálních služeb. Poté byli žáci seznámeni se službami, které poskytuje osobám s mentálním postižením Domov pod hradem Žampach.

Přednáška byla zpracována poutavě a věříme, že si z ní žáci odnesli pěkný zážitek.

 

 

Zdravotní postižení a sociální služby 2023 (1).jpg
Zdravotní postižení a sociální služby 2023 (2).jpg
Zdravotní postižení a sociální služby 2023 (3).jpg