Úvod > O škole > Domov mládeže

Domov mládeže

Domov mládeže je součástí Střední školy gastronomické a technické Žamberk. V našem školském zařízení poskytujeme ubytování I. kategorie ve dvou a tří lůžkových pokojích se standardním vybavením. Cena ubytování na jeden měsíc činí 1.500,- Kč. Pro žáky zajišťujeme celodenní stravování v hodnotě 107,- Kč.

V domově mládeže je stanoven Vnitřní řád. Běžný každodenní provoz v domově mládeže probíhá podle Režimu dne.
Ve volném čase se mohou žáci věnovat zájmovým činnostem. K dispozici mají společenské místnosti a sportovní sál přímo v domově mládeže, kde si mohou zahrát stolní tenis, fotbálek, kulečník, šipky, posilovat na multifunkčním posilovacím stroji, cvičit na rotopedech nebo si zajít do tělocvičny ve městě.

Své zájmy mohou žáci rozvíjet v kroužcích výtvarných činností, ručních prací, šití, floristiky. Pro ubytované žáky pořádáme sportovní turnaje, soutěže, besedy, jezdíme do krytého bazénu nebo na bowling. Navštěvujeme různé pamětihodnosti v našem kraji, tradičně jezdíme pomáhat na hrad Litice. Naši žáci také vypomáhají v místním útulku pro psy.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Bližší informace:
tel.: +420 465 614 225, +420 774 610 645
e-mail: bednarova@zamek.zamberk.cz

Pravidla pro umísťování žáků

Příloha č. 1 - přihláška k ubytování

Příloha č. 2 - kritéria

Návratka

Vnitřní řád DM

Informace k úhradě:

V případě zájmu o ubytování obdržíte Přihlášku k ubytování s Návratkou (svolení k inkasu). Potvrzenou Návratku Vaší bankou je nutné odevzdat nejpozději v den nástupu do domova mládeže. Úhrada ubytování a stravování se provádí inkasem z Vašeho účtu na účet Komerční banky č. 13731611/0100. Před zahájením školního roku, nejpozději do 30.8.2024, je nutné uhradit jednorázově převodním příkazem roční zálohu (jistinu) 2.500,- Kč na účet školy č. 13731611/0100. Jistina se hradí na jeden školní rok. Dále budou platby probíhat formou inkasa z účtu k 15. dni v měsíci. Na účtu je třeba mít limit v dostatečné výši, tzn. při ubytování a stravování po celý měsíc přibližně 3.500,- Kč. Poslední inkasní příkaz proběhne 15.6.2025 (za květen). K úhradě za měsíc červen bude použita výše uvedená záloha-jistina. Případné nedoplatky budou vyinkasovány k 15.7.2025. Případné přeplatky budou vráceny na Váš účet k tomuto datu. Cena stravy - 107,- Kč na den. Cena ubytování 1.500,- Kč za měsíc (stálá částka). Ubytovaní musí mít: domácí obuv, foto (velikost jako na OP), povlečení na přikrývku a polštář, prostěradlo, dále základní jídelní servis jako talíř, hrnek, příbor, plastovou krabičku s víkem apod. Příjezdy do domova mládeže jsou v neděli od 17:00 hodin.

Nabídka k ubytování:

Budova domova mládeže je přistavěná k historickému areálu Zámku, ve kterém sídlí Střední škola gastronomická a technická Žamberk a nachází se na okraji parku. Hlavně v době školních prázdnin a víkendů nabízíme k využití svou volnou ubytovací kapacitu. Ve městě je aquapark, sportovní areál a také velmi dobré podmínky pro pěší turistiku a cykloturistiku. K letní rekreaci se dá využít nedaleká Pastvinská přehrada a v zimě lyžování ve střediscích v Orlických horách.

Poskytujeme ubytování ve dvou a třílůžkových pokojích a cena za ubytování je 490,- Kč na osobu/noc + místní poplatek z pobytu (dle Obecně závazné vyhlášky města Žamberk č. 4/2022) ve výši 20,- Kč za každý započatý den pobytu.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Bližší informace:
tel.: +420 465 614 225, +420 774 610 645