Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Gastronomické slavnosti M.D. Rettigové – Litomyšl 2023

Gastronomické slavnosti M.D. Rettigové – Litomyšl 2023Datum konání:
20.5.2023

V sobotu dne 20.5.2023 jsme se zúčastnili gastronomických slavností M. D. Rettigové v Litomyšli. Zde se konala i přehlídka gastronomických škol a v jejím programu i soutěž studentů těchto gastronomických škol.

Za naši Střední školu gastronomickou a technickou Žamberk se soutěže zúčastnily žákyně třetího ročníku oboru kuchař, a to Eliška Kuttichová a Marie Skalická. Soutěžily s jídlem kachní prsa s medovou omáčkou, pyré a chips z červené řepy, špekové krupicové noky a lístky z červené řepy.

Na soutěž byly žákyně připravené dobře, a to i díky sponzorskému daru od Wellness hotelu Vista z Dolní Moravy. Touto cestou moc děkujeme za poskytnutí tohoto daru, který nám zajistil kvalitní přípravu.

Ze slavností si přivážíme hezké vzpomínky, kdy jsme se zúčastnili i průvodu kuchařů z náměstí k pomníku M. D. Rettigové, a také si odvážíme cenné zkušenosti a těšíme se na příští ročník, kterého se rádi zúčastníme.

Gastronomické slavnosti - kuchařská soutěž (2).jpg
Gastronomické slavnosti - kuchařská soutěž (3).jpg
Gastronomické slavnosti - kuchařská soutěž (4).jpg
Gastronomické slavnosti - kuchařská soutěž (1).jpg