Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Expozice České národní banky v Brně

Expozice České národní banky v BrněDatum konání:
11.4.2022

Dne 24. 3. a 29. 3. 2022 se žáci naší školy zúčastnili výstavy České národní banky s názvem „Lidé a peníze“.

Expozice "Lidé a peníze" v Brně vytvořená ve spolupráci s Moravským zemským muzeem se nalézá v budově České národní banky. Nabízí unikátní pohled na historii vývoje peněz a prezentuje ucelený vývoj měny v českých zemích s důrazem na odlišná specifika tohoto fenoménu na Moravě. V rámci prohlídky žáci měli možnost si prohlédnout unikátní dokumenty dokládající historii měnové politiky, dále platidla, padělky a ukázky ochrany peněz v minulosti a současnosti. Součástí výstavy byly také audiovizuální programy, prezentace s interaktivním obsahem a odborný výklad.

Dále žáci v Brně navštívili zábavný vědecký park Vida centrum.

Vida
Brno
Vida
Brno
Vida
Vida
Vida
Vida
Brno