Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Exkurze do firmy BSG Žamberk

Exkurze do firmy BSG ŽamberkDatum konání:
30.3.2022

Dne 30.3.2022 se uskutečnila plánovaná exkurze do firmy BSG Žamberk, která se zabývá výrobou kytar. Exkurze se zúčastnili žáci 1. a 3. ročníku učebního oboru truhlář.

Studenti mohli shlédnout výrobu akustických kytar, množství vzorků exotických dřevin, ohýbání dřeva, vykládání perletí a vzácným dřevem, náročné technologie tvarování dřeva a v neposlední řadě i opracování na CNC Jeřábek.

Na závěr exkurze žáci viděli náročnou povrchovou úpravu na vysoký lesk, mohli si prohlédnout kytary v různých etapách výroby a také hotové kytary připravené k expedici. Pan Šťovíček nám dokonce na jedné kytaře se speciálními šikmými pražci zahrál.

Děkujeme panu Šťovíčkovi za milé uvítání a velmi poutavé povídání o kytarách, ale nejen o nich.

Ing. Stanislav Cukor

BSG Žamberk
BSG Žamberk