Úvod > O škole > Aktuality > Exkurze do firmy BSG Žamberk

Exkurze do firmy BSG Žamberk

30.3.2022

Dne 30.3.2022 se uskutečnila plánovaná exkurze do firmy BSG Žamberk, která se zabývá výrobou kytar. Exkurze se zúčastnili žáci 1. a 3. ročníku učebního oboru truhlář.

Studenti mohli shlédnout výrobu akustických kytar, množství vzorků exotických dřevin, ohýbání dřeva, vykládání perletí a vzácným dřevem, náročné technologie tvarování dřeva a v neposlední řadě i opracování na CNC Jeřábek.

Na závěr exkurze žáci viděli náročnou povrchovou úpravu na vysoký lesk, mohli si prohlédnout kytary v různých etapách výroby a také hotové kytary připravené k expedici. Pan Šťovíček nám dokonce na jedné kytaře se speciálními šikmými pražci zahrál.

Děkujeme panu Šťovíčkovi za milé uvítání a velmi poutavé povídání o kytarách, ale nejen o nich.

Ing. Stanislav Cukor

BSG Žamberk