Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > 15. nejlepší učeň instalatér celé České republiky je ze zámku v Žamberku!

15. nejlepší učeň instalatér celé České republiky je ze zámku v Žamberku!Datum konání:
23.4.2024
Datum ukončení:
26.4.2024

Ve dnech 23. dubna - 26. dubna 2024 proběhlo v Brně finále celostátní soutěže „Učeň instalatér 2024,“ kterého se zúčastnilo 20 nejlepších žáků oboru instalatér ze 14 krajů nejen z celé České republiky, ale také ze zahraničí.

Vyhlašovatelem soutěže bylo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Cech topenářů a instalatérů ČR. Soutěž žáků 3. ročníků probíhala v několika blocích.

Teoretická část byla formou testu, praktická část obsahovala úkoly z oblasti a funkce technického zařízení budov a montáž tří druhů toalet.

Střední školu gastronomickou a technickou v Žamberku reprezentoval žák Martin Herák, který se do soutěže probojoval přes krajské kolo, a nakonec obsadil nádherné 15. místo. Tato soutěž byla pro nás velkou výzvou a cennou zkušeností.

Na soutěži jsme se potkali také s naším bývalým žákem Petrem Valachem, který za naši školu v roce 2022 tuto soutěž vyhrál a převzal si i ocenění Českých ručiček. Petr Valach je úspěšný na soutěžích i v zahraničí.

Učeň instalatér 2024 (2).jpg
Učeň instalatér 2024 (1).jpg