Úvod > O škole > Aktuality > Žáci SŠ GT Žamberk navštívili „GASTRO Hradec Králové Cup Orkla 2023“

Žáci SŠ GT Žamberk navštívili „GASTRO Hradec Králové Cup Orkla 2023“

23.3.2023

Dne 23. března 2023 se všichni žáci gastronomických oborů naší školy zúčastnili exkurze na „GASTRO Hradec Králové Cup Orkla 2023“. Jednalo se o gastronomickou soutěž, jejímž cílem je propagovat gastronomii a podporovat talentované mladé kuchaře a cukráře. V rámci akce probíhaly různé soutěže a workshopy zaměřené na gastronomii. Exkurze našim žákům umožnila vidět v akci profesionální kuchaře a cukráře, a tím získat nové nápady a inspiraci pro svou vlastní práci.  Velmi zajímavá byla výstava soutěžních dortů na nejrůznější motivy. Dále žáci viděli ukázky servírovaných pokrmů a také se setkali s představiteli dalších gastronomických škol. Zajímavá a inspirativní byla možnost pozorovat při práci soutěžící, kteří vyřezávali květinové motivy do ovoce a zeleniny. Jenom byla škoda, že vystavené dorty byly jenom k obdivování, nikoli k ochutnání.

Celkově byla exkurze pro zúčastněné velmi přínosná a určitě přispěla k jejich dalšímu profesnímu rozvoji a růstu.

GASTRO HK 23.3.2023 (2).jpg
GASTRO HK 23.3.2023 (4).JPG