Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Žáci SŠ GT Žamberk navštívili „GASTRO Hradec Králové Cup Orkla 2023“

Žáci SŠ GT Žamberk navštívili „GASTRO Hradec Králové Cup Orkla 2023“Datum konání:
23.3.2023

Dne 23. března 2023 se všichni žáci gastronomických oborů naší školy zúčastnili exkurze na „GASTRO Hradec Králové Cup Orkla 2023“. Jednalo se o gastronomickou soutěž, jejímž cílem je propagovat gastronomii a podporovat talentované mladé kuchaře a cukráře. V rámci akce probíhaly různé soutěže a workshopy zaměřené na gastronomii. Exkurze našim žákům umožnila vidět v akci profesionální kuchaře a cukráře, a tím získat nové nápady a inspiraci pro svou vlastní práci.  Velmi zajímavá byla výstava soutěžních dortů na nejrůznější motivy. Dále žáci viděli ukázky servírovaných pokrmů a také se setkali s představiteli dalších gastronomických škol. Zajímavá a inspirativní byla možnost pozorovat při práci soutěžící, kteří vyřezávali květinové motivy do ovoce a zeleniny. Jenom byla škoda, že vystavené dorty byly jenom k obdivování, nikoli k ochutnání.

Celkově byla exkurze pro zúčastněné velmi přínosná a určitě přispěla k jejich dalšímu profesnímu rozvoji a růstu.

 

GASTRO HK 23.3.2023 (2).jpg
GASTRO HK 23.3.2023 (4).JPG
GASTRO HK 23.3.2023 (1).JPG
GASTRO HK 23.3.2023 (3).JPG
GASTRO HK 23.3.2023 (1).jpeg