Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Žáci SŠ gastronomické a technické Žamberk na soutěži „T-PROFI“

Žáci SŠ gastronomické a technické Žamberk na soutěži „T-PROFI“Datum konání:
1.2.2023

 

Dne 1. února 2023 proběhl již 7. ročník soutěže v Ústí nad Orlicí, kterou pořádá Hospodářská komora České republiky na podporu posilování polytechnické výuky v oblasti počátečního odborného vzdělávání v České republice. Soutěž je určena pro žáky základních a středních škol, kteří si tak mohou prověřit svou zručnost a technické myšlení v oblastech mechaniky a elektrotechniky.

Úkolem soutěžních družstev bylo sestavit model zkušební komory tlakového systému. Náš soutěžní tým byl sestaven ze tří žáků ZŠ Výprachtice s doprovodem pana učitele Mgr. Jiřího Formánka, tří žáků oboru obráběč kovů naší SŠ gastronomické a technické Žamberk. Kapitánem celého družstva byl pan Aleš Dytrt z partnerské firmy Bühler CZ, Žamberk. Náš tým splnil časový limit, ale ztratil pár bodů, a proto obsadil krásné třetí místo. Soutěžícím žákům blahopřejeme!

T-PROFI 2023 (1).png
T-PROFI 2023 (2).png