Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Přednáška: Vězeňská služba ČR

Přednáška: Vězeňská služba ČRDatum konání:
13.3.2023

Dne 13. března 2023 se konala pro třídy S2, S3 a G2O přednáška členů vedení pardubické věznice. Žáci se dozvěděli, jak chodí život ve vězení, jaké vězni dostávají odměny a tresty nebo jaká práva mají odsouzené osoby. Řeč byla také o negativních projevech chování, které se ve věznicích vyskytují, včetně sebepoškozování, pokusů o sebevraždu a násilí mezi vězni. Tato část přednášky byla doplněna o fotografie věznice a předmětů, které vězňům byly zabaveny. Přednášející také mluvili o tom, jak vlastně vězeňská služba funguje, jakou má hierarchii a jak využívá služební psy. Zmíněna byla v neposlední řadě problematika užívání drog a jeho následky.

Nakonec jsme měli možnost shlédnout videoukázku zásahu vězeňské služby proti hromadným nepokojům a žáci si mohli vyzkoušet, jaké je být spoutaný a jak spoutat vězně. Děkujeme za poutavou přednášku.

Vězeňská služba ČR 16.3 (2).jpg
Vězeňská služba ČR 16.3 (1).jpg
Vězeňská služba ČR 16.3 (3).jpg