Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Talenty pro firmy T-PROFI

Talenty pro firmy T-PROFIDatum konání:
30.1.2024

Dne 30.1.2024 se konalo v prostorách Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana v České Třebové krajské kolo soutěže T-PROFI. Za firmu Bühler CZ se této soutěže zúčastnil pan Zdeněk Kunčár, spolu se třemi žákyněmi 2. ročníku z naší partnerské školy Střední školy gastronomické a technické Žamberk a třemi žáky 5. ročníku ZŠ Výprachtice s učitelem.

Tato soutěž je určená pro žáky základních a středních škol, kteří si prověří svou manuální zručnost a technické myšlení v oblastech mechaniky a elektrotechniky. Pod vedením odborníků z firem soutěžní týmy společně plní zadané úkoly s využitím polytechnické stavebnice.

Každý tým měl za úkol postavit autíčko, garáž a různé překážky, a poté autíčkem ovládaným pomocí mobilního telefonu projet určenou dráhu. Všichni žáci našeho týmu se s chutí pustili do montování a v časovém limitu splnili zadané úkoly. Ukázali tak svou zručnost a nadšení pro techniku.