Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Střední škola gastronomická a technická Žamberk – projektové dny

Střední škola gastronomická a technická Žamberk – projektové dnyDatum konání:
9.2.2023
Datum ukončení:
10.2.2023

Ve dnech 9. a 10. února proběhly další projektové dny v rámci implementace Krajského akčního plánu Pardubického kraje II (I-KAP II) pro žáky ZŠ z Horní Čermné a ZŠ 28. října Žamberk, se kterými v tomto projektu spolupracujeme. Byla připravena čtyři hlavní stanoviště.

Obor kuchař: Příprava šťavnatého hamburgeru – žáci základních škol si vypracovali bochánky z připraveného kynutého těsta, které si následně upekli v konvektomatu. Na grilu si ugrilovali připravenou masovou směs a hamburger si dochutili podle svého gusta. Dále si udělali palačinku, kterou naplnili marmeládou.

Obor cukrář: Žáci si cukrářským sáčkem na plech vytvarovali pálenou hmotu do tvaru labutě, kterou si upekli v pekařské peci a naplnili smetanovým krémem. Dále si potáhli cukrářskou polevou piškotová lízátka, která podle vlastní fantazie dozdobili. Tečkou bylo modelování soviček z cukrářské modelovací hmoty.

Obor číšník: Žáci podle předlohy připravovali slavnostní tabule na téma Valentýn a Velikonoce. Vyzkoušeli svou zručnost i ve skládání ubrousků a nakonec si umíchali lahodný nealkoholický nápoj.

Obor truhlář: Na žáky čekaly ptačí budky, které si demontovali a zase sestavili. Vyzkoušeli si řezání lupénkovou pilkou. Na závěr provedli povrchovou úpravu dřevěných motýlků.

Doplňkovou činnost měli připravenou z oboru prodavač - balení valentýnského dárečku.

 

Věříme, že se žákům projektové dny líbily, a děkujeme jim za přátelská setkání.

 

Projektové dny 2023 (1).jpeg
Projektové dny 2023 (3).jpg
Projektové dny 2023 (2).jpeg
Projektové dny 2023 (1).jpg
Projektové dny 2023 (2).jpg
Projektové dny 2023 (3).jpeg