Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Sportovně-turistický kurz 2. ročníků v Pastvinách

Sportovně-turistický kurz 2. ročníků v PastvináchDatum konání:
6.6.2022
Datum ukončení:
10.6.2022

Sportovně-turistický kurz absolvovali žáci druhých ročníků naší školy. Kurz proběhl od pondělí 6.6.2022 do pátku 10.6.2022 v Pastvinách, kde byli žáci ubytováni na chatě Bublačka.

První den byl započat cyklistikou, vyrazili jsme z nádvoří naší školy přes Líšnici přímo na chatu Bublačku. Po vydatném obědě a krátkém odpočinku žáky čekal výšlap na vrchol Adam (765 m n.m.). Následující den byl věnován opět cyklistice, cílem byla Pašerácká lávka a Zemská brána. Díky nepříznivému počasí se odpoledne žáci věnovali společenským hrám a soutěžím. Třetí den byl den bez cyklistiky. Výlet na lodích po Pastvinské přehradě s kombinací turistiky a vypůjčení šlapadel byl odpočinkem před odpoledním adrenalinovým sjezdem na horských koloběžkách. Předposlední den jsme vyrazili na túru k Vejdově lípě, která se pyšní nejmohutnějším obvodem v České republice. Cyklistický okruh přes Vlčkovice a Studené zpět do Pastvin byl odpoledním programem. I přes večerní déšť si žáci společně opekli dobroty na ohni. Pátek byl věnován soutěži v jízdě na kánoích. Před odjezdem proběhlo ocenění žáků a shrnutí celého sportovně-turistického kurzu.

Aktivitami nabitý týden se vydařil a žáci i učitelé si ho náležitě užili.

 

Sporťák 2. ročníků - Pastviny (2).png
Sporťák 2. ročníků - Pastviny (3).jpg
Sporťák 2. ročníků - Pastviny (4).png
Sporťák 2. ročníků - Pastviny (5).png
Sporťák 2. ročníků - Pastviny (6).png
Sporťák 2. ročníků - Pastviny (7).png
Sporťák 2. ročníků - Pastviny (8).png
Sporťák 2. ročníků - Pastviny (1).jpg