Úvod > O škole > Aktuality > Návštěva veletrhu BIDFOOD EXPO 2022

Návštěva veletrhu BIDFOOD EXPO 2022

27.5.2022

Dne 27.5.2022 se žáci Střední školy gastronomické a technické Žamberk zúčastnili největší tuzemské gastronomické události pro odbornou veřejnost - veletrhu BIDFOOD EXPO 2022   na pražském výstavišti v Letňanech.

Studenti oborů s gastronomickým zaměřením, jako jsou kuchař, číšník a cukrář, tak měli možnost si rozšířit své obzory a inspirovat se novými trendy v oboru, který studují.

Své produkty zde vystavovali přední světoví výrobci gastronomického zařízení, jako jsou RATIONAL, INTERGAST, ROBOT CUPE, UNOX, WÜSTHOF, BARTSCHER.

Probíhaly zde ochutnávky výrobců potravin, a to například GURMET, PRIMA, NOWAKO, BAGETERIE, PETRON, CORONET, MELIKO, BEBIC, KOTAMYI, WIEBERK, ORCA a mnoha dalších.

Současně na veletrhu probíhal zajímavý program. Na hlavním pódiu vystupovaly mediálně známé osobnosti z oblasti gastronomie, např. Besky, John Cadieux, Federico Perrone, Jan Punčochář, Sebastian Frank, Filip Sajler, John Cadieux, které zde prezentovaly své dovednosti a znalosti přímo před zraky návštěvníků.

Ve vedlejším pavilonu probíhalo finále prestižních soutěží Cukrář roku 2022-2023 a Kuchař roku 2022-2023.

Bidfood Expo 2022 (2).JPG
Bidfood Expo 2022 (3).JPG