Úvod > O škole > Aktuality > Skvělý úspěch našich instalatérů v celostátní Vědomostní olympiádě 2022

Skvělý úspěch našich instalatérů v celostátní Vědomostní olympiádě 2022

22.4.2022

Soutěž po dvouleté přestávce proběhla na úrovni krajů v měsíci březnu 2022. Zúčastnilo se jí celkem 33 škol z 13 krajů. Každou školu zastupovali dva soutěžící.

V této části soutěže se naši žáci oboru instalatér umístili:

na 3. místě -  Petr Valach

na 7. místě – Petr Vacek

Na základě umístění postoupilo 10 nejlepších žáků do celostátního kola. Naše škola mohla do finále jako jediná vyslat dva skvěle umístěné žáky, a to Petra Vacka i Petra Valacha.

Celorepublikové kolo, vlastní finále soutěže, se uskutečnilo formou písemných testů dne 22. dubna 2022. Místem konání byla Střední škola polytechnická Brno, Jílová 164/36g, Brno.

Po skončení testů byla soutěž vyhodnocena a vyhlášeni tři nejlepší účastníci v rámci doprovodného programu Stavebních veletrhů Brno.

Mezi třemi nejlepšími se na 2. místě umístil žák Střední školy gastronomické a technické Žamberk – Petr Valach, který ze 60 otázek byl 100% úspěšný a dělil se o první místo se zástupcem SOŠ a SOU Kladno. Čas odevzdání rozhodl o konečném pořadí.

Petr Vacek se umístil na pěkném 5. místě s 56 body.

Přes delší dobu distanční formy výuky teoretických předmětů svým umístěním jak v části krajské soutěže, tak celostátní, potvrdili žáci velmi dobrou úroveň teoretické přípravy oboru instalatér ve SŠGT Žamberk, která je současně Regionálním vzdělávacím centrem pro obor instalatér v Pardubickém kraji.

Jindřich Horyna, učitel odborných předmětů.