Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Nejlepší instalatér ČR je z naší školy!!!

Nejlepší instalatér ČR je z naší školy!!!Datum konání:
19.4.2022
Datum ukončení:
22.4.2022

Fantastický úspěch našeho instalatéra v celostátní prestižní soutěži Učeň instalatér 2022!

Ve dnech 19. – 22.4.2022 proběhlo na Brněnském veletrhu finále celostátní soutěže „Učeň instalatér 2022“, které se zúčastnilo 28 nejlepších žáků oboru instalatér ze 14 krajů z celé republiky. Vyhlašovatelem soutěže bylo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Cech topenářů a instalatérů ČR o.s., soutěž pořádal Cech topenářů a instalatérů ČR o. s. a organizátory byli Cech topenářů a instalatérů ČR o. s. a Střední škola polytechnická Brno, Jílová, příspěvková organizace.

Soutěž žáků třetích ročníků probíhala v několika blocích. V oblasti teoretické formou testu, v praktické části byly na soutěžící připraveny úkoly z oblasti zařízení a funkce TZB, montáž třech druhů WC. Na závěr každého bloku byl vyhodnocen nejlepší soutěžící. Petr Valach obsadil ve všech blocích 1. místo, pouze v montáži sestavy se umístil jako třetí.

Celkovým vítězem soutěže „Učen instalatér 2022“, nejlepším instalatérem z celé České republiky, se tedy nakonec stal student Petr Valach z naší Střední školy gastronomické a technické Žamberk. Druhé místo obsadil Lukáš Klimeš ze Střední odborné školy Nové Město na Moravě. Třetí místo obsadil Patrik Hrazdíra ze Střední školy polytechnické Brno, Jílová.

Vítěz Petr Valach obdrží ve středu 15. června 2022 v rámci slavnostního galavečera při příležitosti ocenění laureátů „Českých ručiček“ v sále Rotunda pavilonu A brněnského výstaviště ocenění „Učeň instalatér 2022“. Přítomni budou mimo jiné i zástupci ministerstev a vedoucí představitelé kraje. Jedná se o skvělé umístění v prestižní celorepublikové soutěži, kterého žák naší školy naposledy dosáhl v roce 2014. Většina škol o takovémto úspěchu pouze sní.

Výsledek žáka Střední školy gastronomické a technické Žamberk potvrdil vysokou úroveň přípravy vzdělávání v oboru instalatér jak po stránce teoretické, tak praktické a oboustranně zodpovědný přístup k reprezentaci oboru i školy ze strany žáka a jeho učitelů p. Jindřicha Horyny a p. Stanislava Koutského.

Děkujeme Petru Valachovi za vzornou reprezentaci nejen naší školy, ale i Pardubického kraje, který je zřizovatelem školy, a v neposlední řadě i města Žamberka. Petrovi přejeme mnoho dalších úspěchů v životě i studiu.

Ředitelna