Úvod > O škole > Aktuality > Projekt „Víme víc“

Projekt „Víme víc“

3.4.2023

Problematika rizikového chování je v dnešní společnosti jedním z velkých problémů doby. Také otázka tolerance vůči cizincům a jiným minoritám ve společnosti představuje velké téma. Právě na tyto oblasti jsme se zaměřili, abychom umožnili žákům se v nich lépe zorientovat.

Dne 30.3. a 3.4. 2023 se žáci maturitního ročníku G20 a žáci třetích ročníků K3A, K3B a S3 zúčastnili exkurzí v Kontaktním a poradenském centru Laxus Pardubice a přednášky v Centru pro integraci cizinců v Pardubicích.

Kontaktní a poradenské centrum Laxus Pardubice je nezisková organizace, která poskytuje služby uživatelům návykových látek a jejich blízkým. Mezi principy centra patří přístup harm reduction (minimalizace škod způsobených užíváním návykových látek) a také public health (ochrana veřejného zdraví). Mezi poskytované služby v tomto centru patří odborné sociální poradenství, adiktologické služby, krizová intervence, výměnný program, testování na infekční nemoci atd.

Centrum pro integraci cizinců v Pardubicích je organizace zřízená Ministerstvem vnitra, konkrétně Správou uprchlických zařízení. Pracovníci zařízení pracují s cizinci s dlouhodobým a trvalým pobytem na území České republiky, azylanty i občany členských zemí Evropské unie. Tato organizace poskytuje odborné sociální poradenství a další aktivity přispívající k řešení aktuálních problémů, se kterými se cizinci u nás setkávají.

Celkově hodnotíme exkurze jako zajímavé a užitečné. Poděkování za připravený program patří pracovníkům obou organizací, které jsme navštívili.

Projekt Víme víc 2023 (2).jpg
Projekt Víme víc 2023 (4).jpg