Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Perníčky našich cukrářek bodovaly v Nové Pace!

Perníčky našich cukrářek bodovaly v Nové Pace!Datum konání:
21.4.2022

Ve čtvrtek 21.4.2022 se v Nové Pace konal 9. ročník celorepublikové soutěže „Kouzlení z perníku“, který pořádala Střední škola gastronomie a služeb Nová Paka.                                               

Naše paní učitelka odborného výcviku Kateřina Skokanová, já - Sára Jedličková - a Nikča Linhartová jsme plné očekávání vyrazily už brzo ráno. Nekonečná dvouhodinová cesta plná děr konečně skončila a my dorazily na místo. Popadly jsme své krabice a s nervozitou vstoupily do školy. První na řadu jsem šla já v kategorii B pokročilých s tématem „VODNÍ SVĚT (pod i nad hladinou)“. S paní učitelkou nám přišel originální Spongebob, který žije na dně moří. Se mnou soutěžily ještě další čtyři děvčata z různých škol. Na tvoření našich děl jsme měli 120 minut. Ke konci našeho času už si svůj stůl připravovala Nikča, která soutěžila v začátečnicích s kratším časem (80 minut). V této kategorii C soutěžilo dokonce 18 účastnic, téma si mohly vybrat libovolné.  Nikča s úsměvem na tváři dozdobila svůj perníček, zaplněný krajkou a růžičkami, ještě před ukončením časového limitu. Obě jsme vystavily své výtvory a čekaly na vyhodnocení poroty, která už od rána hodnotila kategorii A. Do této kategorie si soutěžící přivážely hotové výrobky z domu s tématem „KNIHA – zdroj poznání“. Po výborném obědě jsme se všichni soutěžící i pedagogové sešli na vyhlášení poroty. S výsledky jsme byly velmi spokojené. Nikča ve své kategorii skončila 6. ve zlatém pásmu. Já jsem se se svým Spongebobem umístila na celkovém 2. místě. V této kategorii se letos zúčastnilo dvanáct škol. S radostí v očích jsme odjížděli směr naší Střední škole gastronomické a technické Žamberk, kde jsme naše medaile přidaly k mému poháru, který jsem vyhrála v roce 2019 na té samé soutěži.

Předávání cen
Předávání cen 2