Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Cukrářská soutěž O Priessnitzův dortík

Cukrářská soutěž O Priessnitzův dortíkDatum konání:
26.1.2022

Žamberecké cukrářky ze zámku zabodovaly

Dvě žákyně druhého ročníku oboru cukrář Barbora Števková a Karolína Novotná se zúčastnily 17. ročníku juniorské soutěže cukrářských dovedností „O Priessnitzův dortík“ v Jeseníku. Klání cukrářů se konalo po delší době a žákyně naší Střední školy gastronomické a technické Žamberk si vedly si velmi dobře. Svou zručnost, šikovnost a fantazii prokazovaly na výrobě slavnostního dortu, zdobení perníčků a tvorbou restauračního moučníku. Zadané téma dortu pro tento rok bylo ,,Malým i velkým pánům k narozeninám.“ Karolína Novotná zvolila variantu pro malého chlapce „Brněnský dort se slůňátkem“. Barbora Števková zvolila variantu pro dospělého muže „Narozeninový dort pro truhláře“. A byl to právě dort Barbory Števkové, který byl porotou ohodnocen třetím místem v kategorii slavnostní dort.

Oběma studentkám přejeme mnoho dalších nejen cukrářských úspěchů.

                                                                                   SŠ gastronomická a technická Žamberk

Oceněné žákyně
Oceněné žákyně 2
Narozeninový dort pro truhláře (3. místo)
Narozeninový dort pro truhláře (3. místo) 2.JPG
Brněnský dort se slůňátkem (5. místo).JPG