Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Rodiče a žáci > Události > TECHNOhrátky 2023 v Žamberku

TECHNOhrátky 2023 v ŽamberkuDatum konání:
4.10.2023

Střední škola gastronomická a technická v Žamberku se letos stala třináctou zastávkou projektu TECHNOhrátky. Akce byla jako obvykle slavnostně zahájena v Divišově divadle, kde žáky základních škol z Orlickoústecka přivítala celá řada vzácných hostů – starosta města Žamberk - Jiří Mencák, vedoucí odboru školství krajského úřadu Pardubického kraje - Martin Kiss, ředitel OD Konzum Ústí nad Orlicí - Miloslav Hlavsa, zástupce společnosti Bühler CZ Žamberk  - Aleš Dytrt a v neposlední řadě paní ředitelka - PhDr. Zuzana Pecháčková. 

Návštěvníků se ujali průvodci z řad 3. ročníku maturitních oborů, a spolu s jednotlivými soutěžními týmy, se přesunuli na zámek. 

Na zámku byl pro soutěžící připraven pestrý program v podobě šesti stanovišť, na kterých si mohli zkusit jednoduché činnosti za účelem poznání jednotlivých řemeslných oborů. Například u truhlářů si mohli vyzkoušet sestavení ptačí budky, u instalatérů výrobu potrubí v podobě měděné stavebnice, u prodavačů balení zboží nebo práci s pokladnou. Žáky  nadchlo zdobení perníčků a výroba dýní z cukrářské hmoty. Na každém stanovišti byl připraven, kromě ukázek oborů, také soutěžní úkol, za který účastníci dostávali body a které byly na konci akce sečteny. 

Po ukončení praktických soutěžních úkolů se návštěvníci prošli zámeckým parkem zpět do divadla, kde je čekal kvíz Hej ty, víš to? Kvíz byl zaměřený na poznatky, které během dopoledne získali. Vítězi vědomostní soutěže se letos stali žáci ZŠ Králíky, v řemeslných činnostech naopak nejvíce bodovalo družstvo ZŠ Jindřicha Pravečka Výprachtice. Obě výpravy jako odměnu za vítězství dostaly ovocný dort vyrobený našimi cukráři. Vítězům soutěže srdečně gratulujeme a doufáme, že se všem účastníkům návštěva naší školy líbila.

Klikněte na následující odkaz a poznejte naši školu ještě blíž :-)

TECHNOhrátky - časopis

TECHNOhratky_01.jpg
TECHNOhratky_02.jpg
TECHNOhratky_03.jpg
TECHNOhratky_04.jpg
TECHNOhratky_05.jpg
TECHNOhratky_06.jpg
TECHNOhratky_07.jpg
TECHNOhratky_09.jpg
TECHNOhratky_11.jpg
TECHNOhratky_08.jpg
TECHNOhratky_12.jpg