Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Žáci SŠ gastronomické a technické Žamberk v Anglii

Žáci SŠ gastronomické a technické Žamberk v AngliiVybraní žáci Střední školy gastronomické a technické Žamberk se dne 31. 5. 2023 vydali na jazykový zájezd do Velké Británie. První den zvládli dlouhou cestu autobusem přes Německo, Belgii, Nizozemí a Francii euro tunelem do prvního anglického města Brighton.

V tomto přímořském městě strávili celý den. Smočili nohy v moři a navštívili Sea life center (přímořské akvárium), kde viděli mořské živočichy včetně mořské hvězdy, mořského koníka, želv, medúz a žraloků. Prošli si zábavný park na molu – Brighton Pier, zasahující 512 m do moře, dále navštívili architektonicky významný exotický palác Royall Pavilion (sídlo krále Jiřího IV.).

„Bylo to super. Nejvíce se mi líbil začáteční výlet u moře, bylo tam hezky a akvárko super.“

Asi se mi líbil nejvíce ten první den, protože jsem poprvé viděl moře a byl v něm. Líbilo se mi to molo a to akvárium.“

 

Večer si pro žáky přijeli rodiny, ve kterých byli ubytováni po celou dobu zájezdu. Rodiny žákům vařily teplé večeře a připravovaly jídlo na celý den.

„V rodinách bylo vše hrozně dobré.

„Zvýraznila bych hlavně naši první večeři a tou byly těstoviny se sýrem a rajčatovým pestem.“

Rodina byla fajn, měly moc hezký dům. Jídlo měli výborné a bylo tam čisto, takže rozhodně pozitivní.“

 „Rodina byla skvělá.“

„Rodina byla nejlepší. Vždy mě bavilo si s nimi povídat při večeři. Klidně i 3 hodiny jsme si bez problému povídal a určitě bych se s nimi chtěl znovu potkat. Jídla od nich byla výborná, nejvíce mě chutnal hamburger s hranolky a salátem. Už teď mi chybí.“

 

Další den ráno žáky čekalo město Salisbury, ve kterém si prošli katedrálu, kde je vystavena Magna Charta Libertatum (Velká základní listina práv a svobod). Odpoledne navštívili největší britský monument a prehistorickou památku Stonehenge.

„Líbil se mi Stonehenge. Je zajímavé, že to zvládli postavit. Zajímalo by mě, jaký pravý důvod pro stavbu měli.“

 

Žáci navštívili i královské město Windsor, kde se podívali do víkendové rezidence (Windsor Castle) bývalé královny Alžběty II. V rezidenci se nachází hrob bývalé královny. Nepřišli ani o návštěvu významných škol Velké Británie, jako je chlapecká škola Eton, kterou navštěvovali např. princové William a Harry a Oxford. V univerzitním areálu Oxfordu prošli nejrozsáhlejší kolej Christ Church College, kde se nachází místa využitá ve filmu Harry Potter.

„Nejvice se mi libil Oxford a China Town.“

 „Nejvíce se mi líbilo na Oxfordu kvůli natáčení Harryho Pottera.“

 

Poslední den byl věnován návštěvě Londýna, na který se žáci velmi těšili. Prošli si park Greenwich, kde se nachází nultý poledník. Plavbou po řece Temži se přiblížili k centru Londýna. Viděli mnoho památek (Tower of London, Tower Bridge, Big Ben, Downing Street, Buckingham Palace, China Town, Trafalgar Square, …). Zažili také protesty, které se v Londýně konají. Jedním z nich byl protest proti velkému množství aut – žáci se ocitli na ostrůvku mezi přechody v obklopení tisíců cyklistů.

„Líbilo se mi v Londýně - cesta lodí a výhled na mrakodrapy. V Londýně bych klidně zůstala. Jednou bych tam chtěla jet určitě znovu.“

 

Žákům se zájezd velice líbil, a i přes dlouhou cestu by se někteří z nich vrátili zpět.

„Tento výlet byl 10/10. Kdybych mohl, tak tu už rovnou zůstanu. Nechci vůbec zpátky do Česka.“
„Namotivovalo mě to se začít učit pořádně angličtinu.“

„Cesta byla sakra únavná a zdlouhavá, ale za ty zážitky to stálo. Budeme na to vzpomínat ještě dlouho.“

„Zájezd byl nádherný a vedení taky výborné a klidně bych si to zopakoval.“

 

Anglie 2023 (4).jpeg
Anglie 2023 (1).jpeg
Anglie 2023 (3).jpeg
Anglie 2023 (2).jpeg