Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Učitelé SŠ gastronomické a technické Žamberk ve Slovinsku

Učitelé SŠ gastronomické a technické Žamberk ve SlovinskuDatum konání:
6.9.2022
Datum ukončení:
11.9.2022

Naši pedagogové se zúčastnili projektu MOBILITY. Tento projekt má za cíl napomáhat navazování kontaktů a rozvoji spolupráce se školami v zahraničí. První výjezd se konal do Slovinska, a to druhý týden v září (6.9. – 11.9.) tohoto školního roku. Zúčastnily se Mgr. Tereza Tymrová a Ing. Nikola Kollárová, které v rámci projektu navštívily celkem pět tamních škol – Italské gymnázium, Námořní střední školu a gymnázium Piran, Střední školu Izola (gastronomie), Střední technickou školu Koper, Střední ekonomickou a podnikatelskou školu Koper. Dozvěděly se nejen strukturu slovinského školství, ale i konkrétní fungování výše zmíněných škol ve Slovinsku, a to včetně průběhu hodin, do kterých byly přizvány. Vyzkoušely si také, jaké to je bydlet na kolejích Námořní střední školy, na kterých byly ubytovány po celý týden. Odměnou jim byl výhled na moře a vzdělávací výlety (muzeum soli, historická prohlídka města Piran).

Stáž Slovinsko 2022 (2).jpg
Stáž Slovinsko 2022 (3).jpg
Stáž Slovinsko 2022 (4).jpg
Stáž Slovinsko 2022 (1).jpg