Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > SŠ gastronomická a technická Žamberk má oceněné talenty

SŠ gastronomická a technická Žamberk má oceněné talentyDatum konání:
19.2.2024

Město Žamberk už po osmnácté ocenilo talentované děti a žáky. O slavnostní předání diplomů, pamětních listů a drobných cen se 19. února 2024 v Divišově divadle postaral starosta města Mgr. Jiří Mencák společně s místostarostou Mgr. Ondřejem Jirešem. 

 

Z naší školy si ocenění převzali:

 

NOVÁKOVÁ TEREZA – 1. místo

Kuchařská soutěž „Olima CUP 2023 Olomouc“, kategorie ,,KUCHAŘ Kadet“.

Soutěž pořádá Asociace kuchařů a cukrářů České republiky, pobočka Severní Moravy a Slezska. Jednalo se o 27. ročník soutěže mladých odborníků z oblasti gastronomie s mezinárodní účastí oboru kuchař.

 

SHEVCHUK DARIA – 1. místo

Soutěž mladých kutilů „Řemeslo doma 2023“ v rámci projektu TECHNOhrátky, účast středních škol Pardubického kraje, obor cukrář. Žákyně vyrobila dárkovou perníkovou kazetu.

 

ŘÍHOVÁ KAROLÍNA PETRA

  • Cukrářská celorepubliková soutěž ,,Kouzlení z perníku“ v Nové Pace obor cukrář, kategorie ,,Nováček,, libovolné téma. Pod záštitou Asociace kuchařů a cukrářů České republiky. Soutěž se konala v Nové Pace, obor cukrář. Umístila se na místě.
  • Celorepubliková soutěž odborných dovedností cukrář junior  ,,O Priessnitzův dortík,, pod záštitou Asociace kuchařů a cukrářů České republiky soutěž se konala v Jeseníku. Umístila se na místě.
  • „Karmelské slavnosti“, Mladá Boleslav, celorepublikové setkání gastronomických středních škol kategorie SWEET BAR (příprava sladkostí určená k oslavě 50. výročí svatby) obor cukrář. Umístění místo.
  • Ocenění Pardubického kraje 6.12.2023 – Mladý talent pro školní rok 2023.

 

HERÁK MARTIN, RIDZÍK JAROSLAV – 2. místo

Mezinárodní soutěž družstev „ŘEMESLO SKILL 2023“, Vysoké Mýto, obor instalatér.

 

Děkujeme za příkladnou reprezentaci!

 

Talent 2023 (4).JPG
Talent 2023 (3).JPG
Talent 2023 (1).jpg
Talen 2023