Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Letní robotický kemp 2023 v Žamberku

Letní robotický kemp 2023 v ŽamberkuDatum konání:
17.9.2023
Datum ukončení:
22.9.2023

Ve dnech 17. až 22. září 2023 uspořádala Asociace pro mládež, vědu a techniku (AMAVET, z. s.) ve SŠ gastronomické a technické v Žamberku (SŠ GT Žamberk) již po dvanácté Letní robotický kemp, který je určen účastníkům do 15 let v programu robotika, kteří prokázali svoje schopnosti především v soutěži RoboRAVE 2023. Program kempu je zaměřen na práci s programovatelnými stavebnicemi a přípravu na robotickou soutěž ve školním roce 2023/2024 v Pardubicích. Zúčastnili se žáci z Pardubic, Ústí nad Orlicí, Lanškrouna, Lomnice nad Popelkou, Vysokého Mýta a Žamberka.  

Součástí programu je i poznávání města a okolí Žamberka. Účastníky Letního robotického kempu 2023 přijal na radnici starosta města Žamberka Mgr. Jiří Mencák. Dále se uskutečnila exkurze do provozů švýcarské společnosti Bühler CZ. V tomto roce se podařilo uspořádat návštěvu Muzea starých strojů, která se setkala s velkým zájmem. Plně jsme využili s programováním a práci s dronem celý týdenní pobyt v SŠ GT Žamberk. 

 

Letní robotický kemp 2023 - přijetí u starosty Žamberka