Úvod > O škole > Aktuality > Exkurze - Jablonné nad Orlicí

Exkurze - Jablonné nad Orlicí

21.9.2021

Exkurze našich žáků do truhlářských firem

Dne 21.9.2021 žáci druhého ročníku Střední školy gastronomické a technické Žamberk, učební obor truhlář, navštívili výrobní družstvo Dřevotvar Jablonné nad Orlicí a firmu RU-KA s.r.o v Jamném nad Orlicí. V Dřevotvaru Jablonné nad Orlicí v.d. žáci viděli nejmodernější technologie výroby plošných desek, CNC stroje na zpracování masivu a dále pak různé druhy povrchových úprav.

Ve firmě RU-KA si žáci měli možnost prohlédnout pilu pro hromadný pořez laminotřískových desek s přísavkovým podavačem, také nejmodernější CNC stroje na zpracování plošných dílců a navíc ještě výrobu včelích úlů.