Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Bonjour Paris!

Bonjour Paris!Datum konání:
3.4.2024
Datum ukončení:
7.4.2024

Střední škola gastronomická a technická v Žamberku byla v Paříži!

Střední škola gastronomická a technická v Žamberku se vydala na nezapomenutelný výlet do jednoho z nejkrásnějších měst světa – Paříže! Od 3. do 7. dubna 2024 se studenti této školy ponořili do bohaté historie, kultury a gastronomie francouzské metropole.

První den jsme odstartovali u budovy Invalidovny, kde jsme navštívili hrobku Napoleona Bonaparte. Po samostatné prohlídce jsme se vydali na procházku po městě. Přešli jsme Most Alexandra III., obdivovali jsme Velký a Malý palác, ulici Champs-Elysées a její dominantu  - Vítězný oblouk. Z náměstí Trocadéro, což je symbol Paříže, jsme viděli Eiffelovu věž jako na dlani. Den jsme zakončili výstupem na tuto světoznámou věž.

Druhý den jsme se přesunuli k zámku Versailles, kde žáci obdivovali velkolepé interiéry zámku. Prošli jsme ložnicí Krále Slunce – Ludvíka XIV. a nejkrásnější místností zámku – Zrcadlovým sálem. Odpoledne jsme se přesunuli na Montmartre, kde žáci navštívili baziliku Sacré-Coeur, sochu s názvem - Muž, který procházel zdí, poslední dřevěný mlýn a slavný Moulin Rouge.

Třetí den jsme se vydali k Pantheonu, prošli jsme Lucemburské zahrady, Bulvár Saint -Michel, Sorbonnu a Notre- Dame. Poté jsme zamířili k Louvru, kde jsme obdivovali slavnou Mona Lisu. Večer jsme zakončili pohledem na osvětlenou Eiffelovu věž.

Tento nezapomenutelný výlet do Paříže v nás zanechal nesmazatelné stopy, které z našich vzpomínek jen tak nezmizí.

 Střední škola gastronomická a technická v Žamberku nabízí nejen výuku, ale i nezapomenutelné zážitky mimo školní lavice.

Paříž - duben 2024 (1).jpg
Bonjour Paris!