Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Recepce připravená žáky naší školy - Berlín

Recepce připravená žáky naší školy - BerlínDatum konání:
27.10.2022

Předvečer státního svátku patřil v Berlíně úspěšné prezentaci kraje

V předvečer Dne vzniku samostatného československého státu uspořádalo Velvyslanectví České republiky v Berlíně společně s Pardubickým krajem tradiční recepci, na které se přítomným hostům odprezentovaly krajské střední školy, turistické zajímavosti, ale také tradiční řemesla. Hlavním hostem byl z německé strany saský ministerský předseda Michael Kretschmer.

„Pro naše studenty je takováto zahraniční zkušenost mimo jiné odměnou a motivací do dalšího studia a práce. Podle ohlasů všech přítomných se máme opravdu čím pochlubit," uvedl hejtman Martin Netolický, který jednal také s českým velvyslancem Tomášem Kafkou a zástupci Českého centra a agentury Czech Tourism o prezentaci Pardubického kraje v Německu.

Naše škola uspořádala recepci pro tři stovky hostů. Zvolili jsme občerstvení s velkým zastoupením regionálních potravin. Květinovou výzdobu zajistila Střední škola zahradnická a technická Litomyšl. Studenti Konzervatoře Pardubice pak celou akci zahájili státními hymnami a starali se o hudební doprovod po celé odpoledne. Kromě středních škol zřizovaných krajem se mohli návštěvníci seznámit s tradičními vánočními ozdobami společnosti Koulier, výrobky krajkářky Jiřiny Rejentové či prací řezbáře Františka Malého. Turistickou nabídku prezentovala Destinační společnost Východní Čechy a Východočeské muzeum v Pardubicích představilo výstavu Pernštejnské ženy a Evropa.

Berlín ve dne.jpg
Mezi nejvzácnějšími hosty paní Morgan a premiér Saska Michael Kretschschmer.JPG
Hejtman Pardubického kraje.JPG
Významní hosté.JPG
Slavnostní raut (2).jpg
Prezentační dort Pardubického kraje.jpg
Slavnostní raut (1).jpeg
Společné foto s českým velvyslancem a hejtmanem Pardubického kraje.jpg