Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Program MOBILITY – Maďarsko

Program MOBILITY – MaďarskoDatum konání:
16.10.2022
Datum ukončení:
21.10.2022

Od 16. do 21. října 2022 jsem se účastnila programu MOBILITY Maďarsko, konkrétně jsem navštívila město Zalaegerszeg. V rámci programu jsem získala řadu zkušeností s novým výukovým prostředím, také jsem měla možnost sdílet svoje poznatky s kolegy z ostatních středních škol v Pardubickém kraji.

V průběhu návštěvy jsem navštívila 3 střední školy. Konkrétně se jednalo o 2 gymnázia (Kölcsey Ferenc Gimnázium, Allami Gimnázium) a jednu odbornou uměleckou školu (Andy Endre Általános Iskola, Múveszeti Iskola). V rámci posledního dne zahraniční stáže byla realizována exkurze do odborných dílen, kde spolupracují studenti z odborných škol a univerzity s firmami působícími v průmyslovém odvětví.

V průběhu pobytu jsem se dozvěděla řadu informací nejen ohledně struktury maďarského školství, ale také informace týkající se konkrétního fungování výše zmíněných škol. Měla jsem možnost navštívit hodiny teoretické výuky ve zmíněných školách. V Maďarsku je kladen velký důraz na rozvoj pohybových aktivit žáků. Časová dotace předmětu tělesná výchova je 5 hodin týdně. Gymnázia se zaměřují na rozvoj jazykových znalostí (zejména anglického a německého jazyka).

Stáž Maďarsko (6).jpg
Stáž Maďarsko (4).jpg
Stáž Maďarsko (5).jpg