Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Objev v sobě podnikatele

Objev v sobě podnikateleDatum konání:
31.1.2021

Podnikání mají v názvu studijního oboru, aneb Pardubický podnikatelský inkubátor zavítal do Žamberka       

Zámek v Žamberku, tak to je pochoutková záležitost. Čekali bychom klasiku, prohlídky, turisty… Ale tady potkáme studenty, protože zde sídlí Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk. Pochoutková je nejen kvůli potravinářským oborům, ale i kvůli mnoha dalším aspektům. Skvělé vedení školy, stmelený kolektiv pedagogů, příjemné mezilidské vztahy a realizovaná modernizace areálu budovy, kde pomohly krajské i evropské peníze. Tak to je zámek ve své nové podobě ve 21. století.

Po skončení školy ví, jak podnikat

Jedním z oborů, který se zde vyučuje, je i dvouletý maturitní obor s názvem Podnikání. Studují jej absolventi jakéhokoli oboru, kteří mají ukončeno střední vzdělávání. Je to obor pro talentované žáky, kteří po získání výučního listu zjistí, že se jim ve studiu daří a chtějí dále získat i maturitu.

Podnikatelský inkubátor chce podchytit nadané žáky nejen v Žamberku, ale i v ostatních školách

Projekt Pardubického podnikatelského inkubátoru OBJEV V SOBĚ PODNIKATELE máme připravený pro středoškoláky všech škol v Pardubickém kraji. Pro žambereckou školu a obor podnikání je skutečně jako šitý na míru. Žáci oboru Podnikání vypracovávají k maturitě podnikatelský záměr. Po naší návštěvě mohu konstatovat, že tito mladí lidé mají už jasno o své budoucnosti. V diskusi se u studentů kladně projevily již získané zkušenosti z předcházejícího tříletého studia. Práce ve dvouhodinovém programu s nimi byla akční a jejich nápady neotřelé.

Obor Podnikání ve škole letos končí

Ředitelka školy paní Zuzana Pecháčková lituje, že obor Podnikání u nich na škole končí: „Naše škola již nemá pro tento obor akreditaci na další roky. Rádi bychom s tímto oborem pokračovali, vidím jako smysluplné, že žáci se vyučí a poté si své vzdělání rozšíří právě o podnikání ve dvouletém maturitním studiu. Pro narůstající zájem žáků o vyšší vzdělání budeme usilovat o získání akreditace k výuce tohoto maturitního oboru.“

Naše návštěva školy byla trefa do černého

V této škole se vše točí jako dobře namazané soukolí, spolupracují s řadou firem zvučných jmen. Žáci jsou zapojeni do praxe přímo ve firmách např. Bühler CZ s.r.o. Žamberk, Vista wellness hotel Dolní Morava, Konzum obchodní družstvo Ústí nad Orlicí, Hotel Studánka Rychnov nad Kněžnou, Hotel Bravo Česká Třebová, Pekařství a cukrářství Sázava, Dřevotvar družstvo Jablonné nad Orlicí a další. Zde mohou žáci v době studia získat i stipendium, které není podmíněno pozdějším nástupem do firmy. Budoucí instalatéři, obráběči kovů, truhláři, kuchaři, číšníci, servírky, cukráři a prodavači získávají díky fungující praxi dobré základy pro svůj profesní život. Všechny vyjmenované obory jsou jako stvořené pro podnikání. Možná i Pardubický podnikatelský inkubátor přispěje k nasměrování některých žáků na jejich profesní dráhu. P-PINK je tu i pro vás pro všechny jakéhokoli věku, kteří chcete podnikat, či podnikáte a potřebujete pomoc. Sledujte naše stránky p-pink.cz a na FB P-PINK

Mgr. Hana Štěpánová, projektová manažerka pro rozvoj spolupráce se vzdělávacími institucemi a obcemi na území Pardubického kraje

 Objev v sobě podnikatele