Doporučena škola

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Budoucí instalatéři na exkurzi vodojemů v Žamberku

Budoucí instalatéři na exkurzi vodojemů v ŽamberkuDatum konání:
19.10.2022

Dne 19.10.2022 se žáci K1 a K3B oboru instalatér zúčastnili odborné návštěvy vodojemů umístěných v blízkosti rozhledny Rozálka v Žamberku. Vodárenské zařízení je spravováno firmou Vencl servis Žamberk.

V úvodu byli žáci seznámeni Ing. Venclem s jímáním vody a její dopravou do tří podzemních vodojemů. Vodojemy mají celkovou kapacitu 2550 m3 pitné vody.

Následovala prohlídka jednotlivých vodojemů a jejich vybavení. Doprava vody do místa spotřeby je prováděna gravitačně a v případě nedostatečného tlaku v odběrném místě jsou do takovéto lokality umístěny ATS /automatické tlakové stanice/, které mají za úkol tlak upravovat na požadovanou výši.

Návštěva vodárenského zařízení vhodně doplnila teoretickou výuku probíranou žáky 1. a 3. ročníku v předmětu instalace vody a kanalizace.

 

Instalatéři na odborné návštěvě vodojemů v Žamberku (2).jpg
Instalatéři na odborné návštěvě vodojemů v Žamberku (1).jpg